top of page
Viento Logo
Viento Logo

Beşiktaş, İstanbul

  • Instagram
  • LinkedIn
Klinik Psikolog Selen Yüksel

Klinik Psikolog Selen Yüksel

Selen Yüksel, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında tamamlamıştır.Klinik psikoloji eğitimi kapsamında, resmi staj süresini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (BÜPAM) süpervizyon kapsamında psikodinamik yönelimli bireysel psikoterapi hizmeti vererek tamamlamıştır. Yüksek lisansını “Türkiye’de Koruyucu Annelik” adlı tez çalışması ile tamamlamıştır.

 Lisans eğitimi sürecinde farklı bilimsel projelerde yer almıştır. Klinik alandaki bilgi ve deneyimini farklı ekollerden aldığı eğitimler ve seminerler ile desteklemiştir. Üniversitesinin çocuk gelişimi alanındaki Tübitak destekli araştırmalarında labaratuvar asistanı olarak çalışmış ve Bernard van Leer vakfının desteği ile yürütülen bir araştırmada ev ziyaretlerinde anne çocuklar ile görüşmeler yapmıştır. 

2014 yılından beri sivil toplumda çeşitli kurumlarda; yoksulluk, insan hakları ve çocuk hakları alanında çalışmalar yürütmüştür. Sivil toplum alanında çalışmalarını, çocukların esenliğini desteklemek amacıyla yürütülen çalışmalarda kolaylaştırıcılık yaparak sürdürmektedir. 
 

Şu anda kurucu ortağı olduğu Viento Psikoloji'de yetişkinlerle online veya yüz yüze psikodinamik yönelimli bireysel psikoterapi çalışmaları yürütmektedir.

İletişim:

0(535) 641 78 19

selenyukselp@gmail.com

Klinik Psikolog İpek Çopuroğlu

Klinik Psikolog
İpek Çopuroğlu

Boğaziçi Üniversitesi'nde Psikoloji Lisans Programını onur derecesi ile, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını ise “COVID-19’a Karşı Ön Saflarda Çalışan Kadın Hemşireler: Nitel Bir İnceleme” konulu tez çalışmasıyla yüksek onur derecesi alarak tamamlamıştır. 

Eğitimi süresince hafıza, çocuk gelişimi, anne-çocuk ilişkisi vb. konularda çeşitli araştırma projelerinde çalışmış ve pek çok psikanalitik sempozyuma katılım sağlamıştır. Lisans eğitimi esnasında gönüllü stajını İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı yatan hasta servisi ve polikliniğinde gerçekleştirmiş, yüksek lisans eğitimi dahilinde ise 2 yıl süresince Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Araştırma Merkezi’nde (BÜPAM) Prof. Serra Müderrisoğlu süpervizörlüğünde genç yetişkinlere psikoterapi hizmeti sağlamıştır.

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) sunduğu çeşitli eğitimlere katılmış, World Human Relief’in Klinik Düzeyde Uluslararası Travma Çalışmaları eğitimini tamamlamıştır.

Kurucu ortağı olduğu Viento Psikoloji kliniğinde yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce dillerinde psikodinamik ekolle bireysel psikoterapi çalışmaları yürütmektedir.

 

İletişim:

0(507) 321 57 30

pskipekcopuroglu@gmail.com

Psikolog Asya Kabadayı

Psikolog
Asya Kabadayı

Asya Kabadayı, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında uzmanlık eğitimine tam burslu olarak başlamıştır. Eğitimine “Rahimden Benliğe: İntrauterin Yaşam ile Yetişkinlikteki Ayrışma-Bireyselleşme Düzeyleriyle Arasındaki İlişkinin Keşfi” adlı tez çalışması ile devam etmektedir.

 

Klinik psikoloji eğitiminin staj döneminde, süpervizyon eşliğinde psikodinamik yönelimli bireysel psikoterapi çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Ek olarak, üniversite öğrencileriyle ve ebeveynlerle gerçekleştirilen grup çalışmalarında bulunmuştur. Derlemesinin Dr. Öğr. Üyesi Alev Çavdar tarafından yapıldığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkacak psikoterapi süreçlerini ele alan kitap çalışmasında bölüm yazarı olarak yer almıştır.

 

2015 yılından beri çocuk hakları, engelli hakları, eğitimde fırsat eşitliği alanlarında faaliyetler gösteren Çocuk Eğitim Derneği (ÇED), İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı (İLKYAR) ve Maya Vakfı gibi çeşitli kuruluşlarda gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

 

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) ve Psike İstanbul tarafından verilen eğitim ve seminerleri takip ederek klinik alandaki bilgi ve deneyimini desteklemektedir. Psikanalitik yönelimli bireysel süpervizyon almaktadır ve kendi analiz sürecine devam etmektedir.

 

Yetişkinlerle psikodinamik yönelimli bireysel psikoterapi çalışmalarını yüz yüze olarak sürdürmektedir.

İletişim:

0(505) 494 59 43
asyakabadayi@outlook.com

Beşiktaş, İstanbul

  • Instagram
  • LinkedIn
Viento Psikoloji
bottom of page